KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12992009
nr 1299 2009
Frans Wilhelm Odelmark
(1849-1937), Sverige
Akvarell, Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), "Alkazar", 65x44 cm. Signerad
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 6 januari 2020
kl 18:29:21
20/12 15:19:22
1.000 kr
23/12 06:39:19
Frans Wilhelm Odelmark
Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark